آموزش

دوش حمام توکار بهتر است یا روکار؟ کدام را انتخاب کنیم؟

دوش حمام توکار بهتر است یا روکار؟ کدام را انتخاب کنیم؟

یکی از مهم ترین شیرآلات بهداشتی که در خانه های مسکونی، هتل ها و هر مکان دارای حمام وجود دارد، دوش حمام است. دوش های حمام می توانند امکان شستشوی سر و بدن را به بهترین شکل بدهند و از طرفی زیبایی حمام را حفظ کنند. احتمالا تا به حال در هنگام خرید دوش حمام با نام دوش های حمام روکار و توکار آشنا شده اید. هر دوی این دوش های حمام کارایی فوق العاده ای دارند. اما به دلیل تفاوت هایی که با یکدیگر دارند، باید در هنگام خرید آن ها توجه زیادی به تفاوت های موجود کنید. در ادامه مقاله قصد داریم شما را با دوش حمام توکار و روکار و برتری هر کدام از آن ها آشنا کنیم.

دوش حمام توکار بهتر است یا روکار؟ کدام را انتخاب کنیم؟

انواع دوش مناسب حمام

دوش حمام یک وسیله کاربردی برای خانه های مسکونی، هتل ها، مراکز اقامتی و … است. این دوش ها باید ضمن صرفه جویی در آب، با بهترین متریال ها نیز ساخته شده باشند تا در هنگام استفاده از آن ها تا چندین سال شاهد بروز مشکلی در این دوش های حمام نباشیم. دوش های حمام از نظر مدل به دو دسته دوش های یک عددی و دو عددی تقسیم بندی می شوند. با توجه به اینکه کاربرد دوش های دو قلو بیشتر است، اکثر دوش های حمام نصب شده در خانه ها به صورت دو قلو هستند.

از نظر نحوه نصب، می توان دوش حمام را به دو دسته روکار و توکار تقسیم بندی کرد که هر کدام خصوصیات خاص خودشان را دارند. در صورتی که میان انتخاب دوش حمام روکار و توکار مردد هستید، در ابتدا باید با انواع این دوش های حمام آشنا شوید و سپس با توجه به نیاز خود، بهترین آن ها را انتخاب نمایید.

دوش حمام روکار چیست؟

دوش حمام روکار، یکی از انواع شیرآلات بهداشتی است که در حمام مورد استفاده قرار می گیرد. احتمالا همه شما تا به حال چندین بار این دوش های حمام را مشاهده کرده اید که در حمام های مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند. این دوش ها همانطور که از نامشان مشخص است، به صورت روکار روی دیوار نصب می شوند. یعنی تمامی بخش های دوش از روی دیوار قابل مشاهده هستند.

دوش های حمام روکار در حال حاضر پرفروش ترین شیرآلات بهداشتی حمام محسوب می شوند. سادگی نصب و تعمیرات این دوش ها از جمله مشخصه های اصلی آن ها است. با توجه به اینکه این دوش ها در معرض رطوبت هستند، باید حتما با متریال های باکیفیتی ساخته شوند تا ماندگاری بالایی داشته باشند.

دوش حمام توکار چیست؟

دوش حمام توکار چیست؟

دوش حمام توکار چیست؟

نسل جدیدی از شیرآلات بهداشتی موجود در بازار، شیرآلات توکار هستند. دوش حمام توکار، در حین ساخت و ساز در درون دیوار قرار می گیرد. تنها بخشی از دوش که از آن آب خارج می شود از روی دیوار مشخص است. زیبایی دوش های حمام توکار در دکوراسیون داخلی مدرن فوق العاده است. همین موضوع باعث شده تا اکثر ویلاها و آپارتمان های لوکس با این دوش ها مزین شوند.

دوش های حمام توکار برخلاف دوش های حمام روکار کمتر در معرض رطوبت هستند و این موضوع خود باعث افزایش طول عمر این شیرآلات می شود. با این حال در صورت نیاز به تعویض دوش های حمام توکار، باید حتما به داخل دیوار دسترسی پیدا کرد که این موضوع یکی از نقاط ضعف این شیر است.

رنگ بندی انواع دوش مناسب حمام

دوش های نصب شده در حمام، می توانند تاثیر زیادی روی زیبایی حمام داشته باشند. بنابراین انتخاب بهترین رنگ و مدل دوش های حمام بسیار حائز اهمیت است. از جمله رنگ بندی های متنوع دوش های حمام می توان به رنگ کروم، رنگ طلایی، سفید و طلایی و … اشاره کرد. بسته به سبک دکوراسیون داخلی و رنگ کاشی های حمام هر کدام از این رنگ ها زیبایی فوق العاده ای دارند.

رنگ بندی انواع دوش های حمام روکار و توکار تقریبا مشابه هستند. این یعنی اینکه محدودیتی برای انتخاب دوش های حمام روکار و توکار با رنگ بندی های متفاوت وجود ندارد. برای سبک دکوراسیون کلاسیک می توان از دوش های طلایی استفاده کرد که زیبایی خاصی به فضای حمام می دهند. برای سبک دکوراسیون مدرن و ساده نیز انتخاب دوش های حمام کروم بهترین گزینه است.

انواع دوش مخصوص حمام

انواع دوش مخصوص حمام

دوش های حمام روکار بهتر هستند یا توکار؟

در پاسخ به این سوال باید توجه شما را به این نکته جلب کنیم که هم دوش حمام روکار و هم دوش حمام توکار، می توانند امکانات خوبی را در اختیار افراد قرار دهند. در سبک دکوراسیون امروزی، استفاده از شیرآلات توکار محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. اما باید توجه داشت که نصب شیرآلات توکار از جمله دوش حمام، کار ساده ای نیست و حتما باید قبل از تکمیل فرآیند ساخت و ساز انجام شود. به همین خاطر معمولا به افرادی که هنوز کار ساخت ساختمان را به اتمام نرسانده اند و دیوارچینی حمام را انجام نداده اند، استفاده از دوش حمام توکار توصیه می شود.

برخلاف دوش های حمام توکار، دوش های حمام روکار سادگی نصب بیشتری دارند. حتی می توان در ساختمان های ساخته شده و تکمیل شده از دوش های حمام روکار استفاده کرد. از طرفی باید توجه داشت که در صورت خرابی دوش های حمام روکار، تعمیر آن ها ساده تر خواهد بود. چرا که برای تعمیر دوش های حمام توکار، باید حتما به داخل دیوار دسترسی پیدا کرد که این موضوع خود هزینه های زیادی را برای افراد به همراه خواهد داشت.

قیمت دوش مخصوص حمام روکار و توکار

دوش های حمام بسته به کیفیتی که دارند، قیمت گذاری می شوند. اما با توجه به تفاوت هایی که میان شیر حمام روکار و توکار وجود دارد، قیمت این شیرآلات نیز با هم متفاوت است. در حال حاضر شیرآلات توکار به دلیل ساختار خاص و جدید خودشان قیمت بالاتری نسبت به شیرآلات روکار دارند. بنابراین، دور از انتظار نیست که قیمت دوش مخصوص حمام توکار بیشتر از دوش روکار باشد.

یکی از مهم ترین مواردی که باعث تعیین قیمت این دوش ها می شود، کیفیت است. شیرآلات با کیفیت و با آبکاری مناسب با قیمت ارزان به فروش نمی روند. البته طبیعتا رنگ نیز روی قیمت این شیرآلات حمام تاثیرگذار می باشد. به طور مثال، دوش های حمام با رنگ طلایی جزء گران ترین دوش های حمام و دوش های حمام کروم جزء ارزان ترین شیرآلات بهداشتی محسوب می شوند.

دوش های حمام روکار بهتر هستند یا توکار؟

دوش های حمام روکار بهتر هستند یا توکار؟

کدام برند بهترین دوش حمام با رنگ بندی متنوع را تولید می کند؟

در سال های اخیر به شما برندهای تولید کننده دوش حمام افزوده شده است. برندهای زیادی تولید کننده این دوش های حمام هستند؛ اما هر برندی نمی تواند محصولی با کیفیت و با دوام را به مشتریان عرضه کند. یکی از بهترین برندهای تولید کننده دوش حمام، برند تهران برنز است. این برند با سابقه 30 ساله تولید شیرآلات بهداشتی و ساختمانی برای برندهای معتبر، توانسته برندی مختص خود را به وجود آورد. کیفیت محصولات این برند بسیار مناسب هستند و می توان شیرآلات بهداشتی تهران برنز را با قیمت مناسب خریداری کرد.

آبکاری قوی، به کار رفتن طرح ها و رنگ های متنوع، استفاده از رنگ های الکترواستاتیک و مقاوم از جمله مشخصه های شیرآلات تهران برنز از جمله دوش های حمام محسوب می شوند. شما می توانید برای خرید دوش حمام با رنگ طلایی، کروم و سفید به سایت تهران برنز مراجعه کرده و قیمت آنلاین این محصولات را مشاهده و بررسی نمایید.

 

نظر سایت salamanderpumps درباره دوش بهتر است یا وان حمام :

We’re still wondering why the bath v shower debate still exists when showers are so practical, efficient and leave you feeling ready to take on anything. But if you still feel like sitting in a puddle of lukewarm water, these five reasons will convince you why showers are better than baths…

They’re more hygienic
The constant flow of clean water from a lovely powerful shower rinses everything straight down the drain rather than leaving you sitting in a puddle of grime-infused water- yuck! Not only this, showers can also help your skin, as washing your hair in the bath leaves you bathing in shampoo and conditioner, ultimately stripping your skin of its natural oils.

They’re easier to maintain
Nobody likes to clean the bathroom, but showers provide a way of making it significantly easier. Rather than leaning into yoga-like positions to scrub away your bath-residue, showers simply require a simple spray and wipe down.

They’re better for the environment
Showers are often be better for the environment by using less water than the average bath. While a bath can hold up to 80 litres, a typical eight minute electric shower will use 62 litres. And for those of us who spend less than five minutes in the shower, it’s under 40 litres!

They’re consistent
One of the best things about showers is that they don’t gradually drop in temperature like a bath. Neither do the bubbles gradually dissolve around you. And the best showers of all are those that keep up the pressure and temperature even when someone else flushes the loo. When you step into a shower, nothing changes unless you want it to.

They’re great to sing in
If the previous points weren’t enough to convince you, remember there’s nothing better than your voice in the shower. Whilst we may not all be blessed with a voice like Beyoncé, stepping into the shower allows us to unleash our inner

performer, even if only for a short time. No one wants to sing in the bath…

ترجمه:

ما هنوز در تعجب هستیم که چرا بحث حمام و دوش هنوز وجود دارد، در حالی که دوش گرفتن بسیار کاربردی، کارآمد است و به شما احساس آمادگی برای انجام هر کاری می دهد. اما اگر هنوز دوست دارید در یک گودال آب ولرم بنشینید، این پنج دلیل شما را متقاعد خواهند کرد که چرا دوش گرفتن از حمام بهتر است…

بهداشتی ترند
جریان مداوم آب تمیز از یک دوش قدرتمند دوست‌داشتنی، به جای اینکه شما را در گودالی از آب آغشته به کثیف بنشینید، همه چیز را مستقیماً در زهکشی آب می‌کشد! نه تنها این، دوش گرفتن می‌تواند به پوست شما نیز کمک کند، زیرا شستن موهایتان در حمام باعث می‌شود که در شامپو و نرم‌کننده حمام کنید و در نهایت چربی‌های طبیعی پوست را از بین ببرید.

نگهداری آنها راحت تر است
هیچ کس دوست ندارد حمام را تمیز کند، اما دوش راهی برای آسان تر کردن حمام فراهم می کند. به جای خم شدن به موقعیت‌هایی مانند یوگا برای پاک کردن باقی مانده‌های حمام، دوش گرفتن به سادگی نیاز به یک اسپری ساده و پاک کردن آن دارد.

آنها برای محیط زیست بهتر هستند
دوش گرفتن اغلب با استفاده از آب کمتر از حمام معمولی برای محیط زیست بهتر است. در حالی که یک حمام می تواند تا 80 لیتر ظرفیت داشته باشد، یک دوش برقی معمولی 8 دقیقه ای 62 لیتر مصرف می کند. و برای ما که کمتر از پنج دقیقه زیر دوش می مانیم، زیر 40 لیتر است!

آنها سازگار هستند
یکی از بهترین چیزها در مورد دوش ها این است که دمای آنها مانند حمام به تدریج کاهش نمی یابد. حباب ها نیز به تدریج در اطراف شما حل نمی شوند. و بهترین دوش ها آنهایی هستند که فشار و دما را حفظ می کنند حتی زمانی که شخص دیگری سرویس بهداشتی را شستشو می دهد. وقتی پا به حمام می گذارید، هیچ چیز تغییر نمی کند مگر اینکه بخواهید.

آنها برای آواز خواندن عالی هستند
اگر نکات قبلی برای متقاعد کردن شما کافی نبود، به یاد داشته باشید که هیچ چیز بهتر از صدای شما در حمام نیست. در حالی که ممکن است همه ما با صدایی مانند بیانسه برکت نداشته باشیم، قدم گذاشتن در حمام به ما این امکان را می دهد که بازیگر درونی خود را حتی برای مدت کوتاهی آزاد کنیم. هیچ کس دوست ندارد در حمام آواز بخواند…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *